טרק בארמניה


טרק בארמניה - Trekking in Armenia


תאריכים - לקבוצות סגורות בלבד
גודל קבוצה -8-20 אנשים
מחיר למטייל - 2000-2200$
מידע נוסף - קווקז - גיאוגרפיה \ האהבה בקווקז


צילומים: יותם יעקובסון
אגדה עתיקת יומין גורסת שאלוהים נתן לארמנים את האדמה הדלה ביותר שהייתה ברשותו. הם קיבלו את הדין ולימים התגאו על שלמדו להוציא חיטה גם מסלעי בזלת. המסע אל ארמניה מציע נופי קניונים, הרים ורמות געשיים, כפרים מסורתיים ואוכלוסייה מסבירת פנים שמתרפקת על עבר קדום ועגמומי. במהלך המסע הרגלי נחצה את רכס גראמה הגבוה בלבה של המדינה ונעפיל אל פסגת ארגטס, ההר הגבוה ביותר בארמניה המודרנית. בין לבין נתחקה אחר ההיסטוריה העשירה ורבת תהפוכות של המדינה הממוקת בין אסיה לאירופה, צומת דרכים מרכזי מאז ומתמיד. זהו מסע אל הנופים הפראיים והבזלתיים של ארמניה, אל נבכי מורשתה הלאומית והאמונה הנוצרית הייחודית שמפעמת בלב אנשיה. כל זה בעונה שבה הפריחה בשיאה.

זה אלפים בשנים משמשת קווקז – חומה ענקית זו המפרידה את אסיה מאירופה – מקום למופלאים בעמים, למנהגים נועזים ולחוויות המשונות ביותר. מפרומיתיאוס ועד סטאלין נמשכים דברי ימי הארץ הזאת הנראים כדברי אגדה, דומה היא ארץ זו לבית-גנזים של דברי ימי העולם השומר באמונה על כל אשר נעלם ואיננו, על כל קדמון ונשכח. (מתוך: "מסתרי הקווקז", אסד ביי)

תכנית הטיול -

יום 1 - טיסת בוקר מוקדמת דרך מוסקבה לירוואן (Yerevan), בירת ארמניה. בשעת צהריים ננחת בירוואן. נבקר באדג'מיאדזין הסמוכה, שבה נמצאת הקתדרלה המהווה את קודש הקודשים של ארמניה. נתארגן במלון ולאחר ארוחת ערב טובה נפרוש לשנת לילה לקראת היציאה לטרק מחר. לינה במלון טוב בירוואן.

יום 2 -ניסע אל עבר אגם סוואן, ימת מים מתוקים בלבה של ארמניה. נבקר בבית הקברות העתיק נוראדגוז (Noratus) ונתרשם מכמה מצבות ייחודיות. נמשיך אל הכפר טסרקשאן (Tsaghkashen) שממנו נתחיל את הטרק – חציית רכס גראמה (Geghama), רכס געשי גבוה, המפריד בין ימת סוואן לבין עמק ארקס ופתחת אררט. לינה באוהלים בשטח.
 סה"כ 14 ק"מ, טיפוס 950 מטרים, 5-6 שעות הליכה.

יום 3 - נעפיל אל פסגת אג'דהאק ( 3597m Ajdahak), הפסגה השלישית בגובהה בארמניה. ייחודו של ההר הגעשי הוא לועו השלם שבתוכו נקווה בעונה זו אגם עונתי. נגלוש במורד הר וישאפסאר (Vishapasar 2900m ) ונלון למרגלותיו. לינה באוהלים. סה"כ 15 ק"מ, כ-600 מטר טיפוס וירידה. 5-6 שעות. יום 4 - נפרד מרכס גראמה. את המסלול הרגלי נסיים במנזר גרארד (Geghard), בן המאה ה-12 שחלקים גדולים ממנו נחצבו בסלע הוולקני. בטרם נשוב לירוואן נבקר גם בגארני (Garni): מקדש בסגנון רומי שהוקם במאה הראשונה לספירה והוקדש לאל השמש.לינה בירוואן שבה גם תחכה לנו מקלחת חמה. סה"כ 14 ק"מ, כ-950 מטרים ירידה, 4-5 שעות.

יום 5 - נצא מירוואן צפונה, בואך כפר יזידי מיוחד שממנו נתחיל את ההעפלה אל ארגטס (Aragats), ההר הגבוה ביותר בארמניה המודרנית. נלון בסמוך למפלי גרות (Geghut) שבעונה זו שוצפים ממי הפשרת השלגים. לינה באוהלים.  סה"כ הליכה 8 ק"מ, 950 מטרים טיפוס, 4-5 שעות הליכה. 

יום 6 - היום נמשיך את ההעפלה על ההר. נשים פעמנו אל הפסגה הדרומית שלו (3879 מ'). במידה והתנאים יאפשרו זו נמשיך אל הפסגה המערבית (4008 מ'). מהפסגה נרד דרומה ונלון על גדות קארי ליץ' (Kari lich), אגם קרחוני קטן. לינה באוהלים.  סה"כ הליכה 11 ק"מ, 780 מטרים טיפוס, 7-8 שעות הליכה.

יום 7 - נגלוש במורד המדרון הדרומי של ארגטס, המשקיף אל פתחת נהר ארקס, ירוואן, מישור אררט וכמובן אל הרי האררט, הגדול והקטן, הנמצאים כיום מעבר לגבול, בתורכיה. נסיים את ההליכה במצודת אמברד (Amberd). משמעות שמה של המצודה היא "הבלתי ניתנת לכיבוש", אך היא לא הוכיחה את עצמה. בתום סיור קצר בין שרידיה נשוב למקלחת,, ארוחה טובה ולינה בירוואן. 12 ק"מ, ירידה בת 1050 מ', כ-4 שעות הליכה.

יום 8 - נחתום את הטיול בסיור היכרות קצר בעיר ובסופו ניסע אל שדה התעופה, בדרך לישראל.טרק בארמניה 


מחיר הטיול-  
13-20 אנשים – 2000$ לאדם
8-12 אנשים – 2200$ לאדם

המחיר בטיול כולל: 
טיסות בינלאומיות - דרך מוסקבה
לינה במלונות בירוואן, באוהלים בשטח
דמי רישום
נסיעות, העברות, רכבי שטח לציוד
כלכלה מלאה – כולל הארוחות בשטח והארוחות במסעדות בירוואן
אוהלים נגד גשם, אוהל מטבח וחדר אוכל, טבחים.
כניסות לאתרים בהתאם לתוכנית 
מדריך מקומי
מדריך ישראלי

המחיר אינו כולל:
הוצאות אישיות
ביטוח נסיעות ומטעןבואו להרפתקה! 

שם

דוא"ל *

הודעה *


טרק בארמניה - צילומים יותם יעקובסון


טרק בארמניה - צילומים - יותם יעקובסון