טיול גיאוגרפי בגיאורגיה

טיול מיניבוס בגיאורגיה -
בשילוב הליכות
מסלול מיוחד מבוסס על טיסות טביליסי-בטומי

תאריכים - 4-11.6.2013
גודל קבוצה - 12-20 מטיילים
מחיר למטייל - 1700$
מידע נוסף - כתבה על אזור סוונטי קווקז - גיאוגרפיה

להרשמה לטיול ולקבלת פרטים נוספים אנא מלאו את פרטיכם כאן


אגדה עתיקה מספרת, שכשאלוהים חילק אדמות לעמים בעולם, היו הגאורגים עסוקים מדי באכילה ובשתייה והגיעו מאוחר. אלוהים אמר להם שלא נשארה אפילו פיסת קרקע אחת, אבל הגאורגים אמרו לאלוהים שהיו עסוקים בהרמת כוסיות לחייו ולבריאותו. הם הזמינו את אלוהים להצטרף אליהם, והוא נהנה כל כך כשהסב לשולחנם, עד שהזמין את כולם לאדמה ששמר לעצמו.

סוונטי הינו מחוז הררי בצפון-מערב גיאורגיה, מוקף ברכס הרי הקווקז ומבודד משאר המדינה בעזרת טופוגרפיה טבעית. הסוואנים הם אחת מן הקבוצות האתניות שמרכיבות את העם הגאורגי – ודוברים שפה משלהם – הקשורה למשפחת השפות הגאורגית – מעריכים שכיום יש כ-30,000 דוברי סוואנית ברחבי גיאורגיה (חלקם מתגוררים גם באבחזיה השכנה). יערות סבוכים ונהרות גועשים מסבירים את האופי המיוחד של התושבים המקומיים של מחוז סוונטי – הסוואנים הינם אנשים רציניים, קשי יום וחמורי סבר, השומרים על מסורת רבת שנים של עצמאות פוליטית. עם זאת, כשמכירים אותם יותר לעומק הם מתגלים כמארחים מדהימים, רקדנים, זמרים ושתיינים מעולים!


מסלול הטיול:


יום 1 – נחיתה בטביליסי 14:00. נסיעה לתצפית על העיר וסיור אחה"צ בעיר העתיקה. נבקר בבית הכנסת ובכנסיית "סיוני" (ציון). בערב – ארוחת פתיחה חגיגית עם מוזיקה וריקודים. לינה במלון בטביליסי.

יום 2 – עם בוקר נקום וניסע אל עבר העיירה מצחטה – בירתה העתיקה של גיאורגיה. נטפס לתצפית מעל כנסיית הצלב הקדוש ומפגש הנהרות. נמשיך אל עבר העיירה גורי בה נדבר מעט על "איש הברזל" – סטאלין – שנולד וגדל כאן. נבקר גם במוזיאון המוזר לזכרו. לקראת צהריים נמשיך לכיוון העיר בורג'ומי ומשם לבקוריאני. לינה- בקוריאני.  

יום 3 – עם בוקר נצא אל עבר אחד האתרים המענינים ביותר בגיאורגיה – ורדזיה – עיר המערות של המלכה תמרה. נערוך סיור רגלי במערות ובכנסיות. לאחר ארוחת הצהריים נצא חזרה אל בורג'ומי ונטפס אל בקוריאני. לינה בקוריאני.


יום 4 – בבוקר נצא בנסיעה ארוכה אל מערב גיאורגיה – נחצה את מעבר חשורי וניסע אל עבר מנזר גלאטי, שנבנה בתקופת המלך דוד ונמצא ממזרח לקוטאיסי. לאחר מכן נמשיך אל עבר העיר קוטאיסי בה נלון.

יום 5 – נצא עם בוקר מערבה מקוטאיסי אל עבר הים השחור והעיירה זוגדידי, נבקר קצת בעיר ובשדרה המרכזית ונמשיך ונטפס אל עבר גולת הכותרת של הטיול – ניסע לאורך נהר האינגורי אל הכפר מסטיה – מרכז מחוז סוונטי ההררי. לינה: מסטיה.

יום 6 – יום הרפתקאות במחוז סוונטי – ניסע בג'יפים אל עבר הכפר המבודד אושגולי, בדרך נשלב מספר הליכות יפות וביקור בכפרים ציוריים בלב הקווקז. בערב נלון בבית כפר ייחודי (או חזרה במסטיה, לפי רצון הקבוצה)


יום 7 – לפי הזמן בבוקר נספיק עוד לטייל באזור סוונטי (קרחון צ'אלאדי או הכפר בצ'ו) ובצהריים נצא חזרה למטה לזוגדידי ולעיירה בטומי – לחופי הים השחור.

יום 8 – בהתאם לשעת הטיסה נוכל להשכים ולבקר בגנים הבוטניים של בטומי – הליכה יפה ומוצלת בגן עדן טבעי. עם צהריים נצא לשדה"ת .  חזרה הביתה 14:40

----------

מחיר הטיול כולל:
- טיסות בינלאומיות ומסי נמל.
- לינה במלונות מדרגת תיירות טובה במהלך הטיול.
- אוטובוס ממוזג לכל הנסיעות והעברות.
- יומיים טיול ברכבי שטח באזור סבנטי.
- פנסיון מלא.
- כניסות, סיורים וביקורים באתרים בהתאם לתוכנית.
- מדריכים מקומיים בהתאם לפעילויות.

המחיר אינו כולל:
- הוצאות אישיות.
- ביטוח נסיעות ומטען.

להרשמה לטיול ולקבלת פרטים נוספים אנא מלאו את פרטיכם כאן