טרקים ביוון - טרק חוצה כרתיםטרק ביוון - טרק חוצה כרתים
מסלול רגלי החוצה את "ההרים הלבנים" שבמערב כרתים

תאריכים -   
מחיר למטייל - 
אופי המסלול -  טרק נודד בין כפרים, קניונים וטברנות באי כרתים


 טרק במערב כרתים:" מההרים הלבנים אל החופים הנסתרים"

כרתים היא אמנם חלק מיוון אך במובן מסוים הוא מדינה בפני עצמה.. אנשי כרתים הצליחו במשך מאות שנים לשמור על המסורת המקומית  - חקלאות, אוכל משובח, אורח חיים בריא. לאורך ההסטוריה הם הצליחו להדוף פולשים רבים וליצור סביב עצמם גאווה מקומית ותרבות עשירה ומגוונת בכל רחבי האי.   


במסע שלנו נתרחק מהאיזורים המתויירים והשחוקים בחופו הצפוני של האי וניכנס אל תוך הטבע הפראי של רכס הלפקה אורי ( lefka ori  ) "ההרים הלבנים" - נחצה אותו ונרד לחופיו הדרומיים של האי, לשם קשה להגיע ברכבים פרטיים (מה ששומר על איזורים אלו מפיתוח תיירות מאסיבי). מלבד ההליכה בטבע המדהים, נבקר בכפרים בהם הזמן זז בקצב אחר, ונפגוש מקומיים מסורתיים על צורות חייהם הפשוטות (והטעימות).תכנית הטיול  -


יום 1 -
נחיתה בכרתים ונסיעה מערבה לאיזור חאניה, נבקר במספר כפרים ששמרו על אורח חיים מסורתי- משק אוטרקי אמיתי. נתכבד ביין וכמובן שנרים כוס ראקי לתחילת המסע שלנו (תוצרת ביתית..). לקראת ערב נעלה בגובה לתוך רכס "ההרים הלבנים" ונתמקם בכפר אומאלוס  (Omalos) הנמצא בגובה של כ1600 מ'. לינה בפנסיון משפחתי באומאלוס.

יום 2 - אומאלוס – איה רומלי (מסלול קניון הסמאריה-Samaria gorge).

נצא מאומאלוס בבוקר ולאחר תצפית עוצרת נשימה על רכס ההרים הלבנים נרד לאחד הקניונים העמוקים ביותר באירופה – קניון הסמאריה. בסיום המסלול נגיע אל הכפר המבודד ביותר בכרתים- איה רומלי ( agia rumeli )אליו הדרך אפשרית רק ברגל או בסירה, ולכן הוא שמר על ייחודו. סה"כ 6-8 שעות הליכה. לינה באיה רומלי.

יום 3  - איה רומלי - לכפר שקט וקסום
לאחר טבילת בוקר שקטה, בכפר שאין בו אף לא כלי רכב אחד, נלך לאורך החוף ונעבור בכנסייה הביזנטית איוס פאבלוס, משם נעלה מהחוף לכפר הררי וייחודי אשר חיים בו כ-16 תושבים בלבד, נסיים את היום בתצפית מפתיעה. נתארח במלון משפחתי נעים בו נאכל את מיטב התוצרת המקומית. - סה"כ 5-6 שעות הליכה. לינה בפנסיון משפחתי בכפר.

יום 4 -  אל הכפר לוטרו (מסלול קניון ארדנה)
נרד מהכפר לקניון ארדנה, נעבור על הגשר התלוי הגבוה ביותר בכרתים (139 מ'), בהמשך, הקניון נשפך לים במפרץ מרמרה, שם נאכל צהריים בטברנה מקומית.  משם נמשיך לכפר ליקוס(Lykos) ואל הכפר היפה לוטרו. סה"כ 5-6 שעות הליכה. לינה בפנסיון משפחתי בכפר.

יום 5 - לוטרו-חורה ספאקיוןשדה התעופה.

בהתאם לשעת הטיסה, נוכל להעביר את הזמן בחופים ובטברנות הנהדרות של לוטרו, לפני שניקח את המעבורת לחורה ספאקיון וחזרה לנמל התעופה. פרטים ומחירים - טרק בכרתים

13-16 מטיילים – 1100 יורו לאדם
9-12 מטיילים – 1250 יורו לאדם

המחיר כולל: 
- טיסות בינלאומיות
- נסיעות במיניבוס משדה"ת
- רכב מיוחד להקפצת הציוד בין הכפרים
- לינות בבתי הארחה מקומיים
- כלכלה מלאה (חלק מארוחות הצהריים יהיו פיקניק)
- מדריך ישראלי - ליאור פכטר - המומחה שלנו לכרתים :)

המחיר לא כולל:
- הוצאות אישיות
- ביטוח נסיעות ומטען (אישי)

בואו להרפתקה!

לקבלת פרטים נוספים על הטיולים צרו איתנו קשר!
----------------------------------------------------------------------------------------------

"..הקשנו את כוסותינו וטעמנו מן היין, יינה המצוין של כרתים.. מששתית יין זה, חשת כאילו התאחדת עם דמה של הארץ עצמה, ונעשית כמן יציר ענק. עורקיך שפעו אונים, ולבך - טוב ונדיבות!.. מאוחד עם בני-אדם ובעלי-חיים ואלוהים, חשת כאילו היית לאחד עם תבל כולה..."
(ניקוס קאזאנצאקיס "זורבה היווני")

קאזאנצאקיס עצמו נולד וחי בכרתים, אליה הוא יצק את דמותו של זורבה בספר המדובר.מבחינתו של זורבה , אנחנו עסוקים ביותר מידי תהיות ושאלות שכן החיים הם כאן ועכשיו, וכל האמת מתומצתת למקום אחד ולאורח החיים הנכון:  לאוכל, ליין ולמוזיקה. אתם מוזמנים למסע עומק לתוך כרתים של זורבה.