טרקים בטורקיה - טרק קצ'קר - קלאסיטרק בקצ'קר -
הגרסה "הקלאסית" תאריכים -  ראו תכנית מעודכנת - טרק בקצ'קר    
מחיר למטייל -
אופי המסלול -  מסלול נודד ברמת קושי בינונית+ , 2 לינות שטח באוהלים
רכס הרי הקצ'קר בצפון-מזרח תורכיה הינו חבל ארץ בראשיתי ומרתק שבמשך שנים רבות נשאר מבודד ומחוץ למעגל התיירות העולמי. טרק הקצ'קר שלנו מקיף את הרכס דרך עמק נהר הצ'ורו המפורסם בשפע מצודות סלג'וקיות עתיקות, בוסתנים וחקלאות עשירה הכוללת אף שדות אורז ומשם מטפס לעבר פסגותיו המושלגות של רכס הקצ'קר. נטייל בין אגמים כחולים, כפרים ציוריים וכנסיות נסתרות בהרים. נסיים את הטיול בצדו הצפוני של רכס קצ'קר- יערות גשם ממוזגים, שדות תה וחופי הים השחור.


טרק קצ'קר - טיול נודד משמעו להרגיש את ההרים ברגל, ללכת מכפר לכפר, מעמק לעמק, לפגוש אנשים וללון אצל משפחות או באוהלים. בתכנון מסלול הטרק בקצ'קר השתדלנו לשלב אזורים יחודיים, נופים ואנשים, לכדי טיולים שיכללו מקסימום הליכה ומינימום לוגיסטיקה והקפצות ברכב.תכנית הטיול

יום 1 - מתל אביב לארזורום*
יום טיסות דרך איסטנבול. ננחת לקראת ערב בעיר ארזורום, נאכל במסעדה מקומית ונסייר מעט בעיר.
לינה: מלון בארזורום
* ייתכן והטיסות יהיו אל העיר טרבזון - בהתאם ללוחות הזמנים וזמינות הטיסות.

יום 2 – אל עמק נהר הבארהל - שער הכניסה להרי הקצ'קר
יום נסיעות והליכות קצרות עם נופים מרהיבים. נצא בנסיעה צפונה ונטייל אל מפלי טורטום המפורסמים. נמשיך משם אל העיירה יוסופלי ובמעלה הנהר עד לכפר בארהל ולבית של מהמט. הכפר בארהל הינו נקודת ההתחלה לטרק קצ'קר המזרחי ומכאן ניתן לחצות את הרכס בשלושה ימים אל עבר איידר. אחה"צ נצא לטיול הליכה יפה מסביב לכפר. הבית של מהמט נמצא בלב הכפר בארהל - את התיקים נשלח ב"טלפריק" למעלה - כבל המחבר את הבית לכביש הקרוב - מאפיין אזור זה בקצ'קר.
לינה: פנסיון כפרי – הבית של מהמט.

יום 3 - אל אגם קאראגול. 
יום טיול ליאילות (כפרי הקיץ) של בארהל ולאגם האלפיני המרשים קאראגול (Karagol). טיפוס לא קל על רכס אלטיפארמק, אך הנופים.. הנופים מפצים על הכל... סה"כ הליכה 7-8 שעותלינה: פנסיון כפרי – הבית של מהמט.

יום 4 – יוצאים אל מחנה הבסיס - אולגונלר - קצ'קר בייס קמפ
עם בוקר ניסע לכפר אולגונלר, ממנו נצא רגלית אל עבר מחנה הבסיס של הקצ'קר – דילברדוזו. הליכה בעלייה מתונה של כ-5 שעות בעמק U קרחוני לאורך הנחל ובצדי הדרכים פריחות עונתיות מקסימות - זוהי ה"יאילה" המסורתית - כפר הקיץ התורכי - לכאן עולים המקומיים באופן מסורתי עם עדרי הכבשים והפרות למרעה לאחר הפשרת השלגים. סה"כ הליכה 4-5 שעות.
לינה: אוהלים בשטח – בייסקמפ קצ'קר - דילברדוזו

יום 5 – טיפוס אל פסגת הקצ'קר
נצא עם שחר אל עבר אגם דניז (Denizgölü) האלפיני ומשם אל פסגת הקצ'קר (3992 מטרים). הליכה של כ-8 שעות. מפסגת הקצ'קר נפרשים ביום יפה נופיו המרהיבים של הים השחור ושל אגמי רכס הפונטוס. ניתן לטפס גם רק עד לאגם דניזגולו – יום של כ-5 שעות. אחה"צ נחזור למאהל. סה"כ הליכה 7-9 שעות. לינה: אוהלים בשטח – בייסקמפ קצ'קר דילברדוזו.

יום 6 – חזרה לאולגונלר.
ממחנה הבסיס קצ'קר - דילברדוזו , נחזור על צעדינו דרך העמק הקרחוני אל עבר הכפר אולגונלר למקלחת וארוחה טובה. הליכה של כ-3 שעות. לאחר ארוחת צהריים נצא לעוד טיול קצר מסביב לכפר ונשמע קצת סיפורים על מסורות עממיות מהקצ'קר ומהסביבה. סה"כ הליכה 3-4 שעות. לינה: פנסיון אלפיני בכפר אולגונלר.

יום 7 – חציית הרכס - מעבר ההרים צא'ימקצ'ור
באופן מסורתי קיימים בסה"כ 3 מעברי הרים רגליים החוצים את רכס הקצ'קר: קירמיזי, קוראהמט וצ'אימקצ'ור - אלו הן דרכי הרועים והסוחרים העתיקות שחצו את הקצקר בימים עברו - בימינו חוצים את הקצ'קר בעיקר טרקרים ומטיילים סקרנים... הכביש מקיף את הרכס דרך ארטווין ואפשר להגיע תוך מספר שעות לצד הצפוני.. אנו נצא עם שחר דרך העמק הצפוני לחציית מעבר ההרים צ'אימקצ'ור לכיוון איידר והים השחור. יום מתיש עם נופים עוצרי נשימה, פריחות מרהיבות ואגמים תכולים. הליכה של כ-8 שעות. נסיים בכפר קאברון ומשם באוטובוס אל עיירת הנופש איידר. סה"כ הליכה 7-8 שעות. לינה: מלון כפרי באיידר.

יום 8 – איידר והסביבה
טיול יום רגוע למפלים בקרבת איידר. ארוחת צהריים במסעדה מקומית - נספר על תרבות ההמשין - עם ממוצא ארמני החי במורדותיו הצפוניים של רכס הקצ'קר - ונטעם קצת ממאכליהם המסורתיים - מוחלמה, מאפים מתוקים (בורק) ולחם תירס. אחה"צ נלך להתרחץ בחמאם המקומי המפורסם. לינה: מלון כפרי באיידר.

יום 9 – טרבזון-איסטנבול-תל אביב
נסיעה חזרה צפונה ומערבה דרך הים השחור ומטעי התה אל שדה"ת בעיר טרבזון. תספורת אצל הספר המקומי והביתה.


מחיר הטיול – 


המחיר בטיול כולל: 
טיסות בינלאומיות
לינה בפנסיונים ובאוהלים במהלך הטרק
דמי רישום
נסיעות, העברות, פרדות לתיקים הגדולים
כלכלה מלאה – ארוחות צהריים בפריסה בשטח
צוות מטבח לארוחות הערב בשטח באוהלים
מדריך מקומי
מדריך ישראלי - מידן וישינסקי

המחיר אינו כולל:
הוצאות אישיות
ביטוח נסיעות ומטען


שם

דוא"ל *

הודעה *