אוכל עולמי: מורינגה


מורינגה (Moringa)

המורינגה הוא עץ  שנכנס לאחרונה לשימוש אינטנסיבי באזור אפריקה בכלל ואתיופיה בפרט – זהו עץ ירוק עד שמקורו בהימלאיה ההודית והוא גדל היטב בתנאים של מיעוט משקעים וקרקעות דלות בחומרים מזינים. העץ יכול להגיע  לגובה של 7-8 מטרים והוא ידוע ברחבי העולם כבעל ערכים תזונתיים ותכונות מרפא יוצאות דופן, העולים פי כמה וכמה על אלו של מרבית הצמחים המוכרים לנו. בשנים האחרונות החלו ארגוני "עזרה" מערביים להטמיע את השימוש בעץ במדינות המתפתחות באפריקה ובדרום אמריקה.

לדוגמא – כמות הסידן במורינגה גדלה פי 4 (!) מזו הנמצאת בחלב, כמות הברזל גדולה פי 3 מזו הקיימת בתרד, פי 4 ויטמין A יותר מאשר בגזר ובנוסף יש לו ערכים גבוהים של אשלגן, חלבון, ויטמין E, ויטמין C ועוד.. אוכלים את הזרעים ואת העלים. מהזרעים מופק גם שמן היכול לשמש לבישול ולמאור.  לעלים טעם הדומה לבוטנים ובקונסו נוהגים לבשלם ולהגיש בצמוד ללחם תירס.

למורינגה קרבה גנטית מסויימת לפפאיה. בישראל יש זן יחסית נדיר הנקרא "מורינגה רותמית" הגדל לאורך בקע ים המלח ונקרא כך כי פרחיו דומים לפריחת הרותם. את הצמח ניתן לראות לרוב בנאות מדבר וגם מזרעיו ניתן להפיק שמן.

עץ המורינגה קיים גם בישראל, והוא מסתגל היטב לתנאי היובש בארצנו. אפשר להשיג אותו במשתלות מובחרות והוא יכול לשמש כעץ מאכל יעיל וחסכוני. 

למידע נוסף בעברית:
מורינגה (ויקיפדיה) , מורינגה כתוסף תזונה , החברה להפצת מורינגה

באתיופיה משתמשים בזרעי המורינגה למאכל, כמו גם בעלים עצמם. הצמח נפוץ בדרום אתיופיה, לדוגמא באזור "קונסו", שם מקפיצים את עלי המורינגה ומבשלים אותם עם קמח תירס, או מוסיפים אותם לחביתות: