נפאל - ספרים מומלצים

קצת המלצות על ספרים בנושא נפאל

כשיוצאים לטרקים הארוכים בנפאל, תמיד נחמד שיש בתרמיל ספר או שניים, וחווית הטיול הופכת למושלמת כשיושבים בשקיעה במרפסת הכפר, עם נוף הקדומים של ההימלאיה, וספר טוב ביד..

אוורסט 1953  \ מיק קונפרי
ספר מרתק המספר את סיפור המשלחת הבריטית שהעפילה לפסגת ההר הגבוה בעולם. מעניין במיוחד לקרוא על עבודת הצוות והאנשים הנוספים במשלחת מעבר לאדמונד הילארי ולטנזינג נורגאי, וגם לזווית המעניינת של הטיפול התקשורתי בעניין. ממליץ מאוד!
קנה לך בודהא \ ג'ף גרינוולד
ספר מסע נחמד המגולל את סיפורו של הכותב, היוצא למסע בנפאל בחיפוש אחר פסל הבודהא המושלם. בדרך הוא פוגש אנשים מעניינים ומרחיב את הדעת בנושאים רבים הקשורים לתרבות הנפאלית, בודהיזם והינדואיזם.סידהארתא - הרמן הסה
אחד הספרים האהובים עליי בעולם, המספר את קורותיו של הנסיך סידהארתא - ובעצם את סיפורו של בודהא - שנולד בלומביני שבנפאל. בדרכו הפרוזאית והמרתקת הסה מגיש את הסיפור לקוראים מערביים והופך אותו לפילוסופיה ולהנאה צרופה. קריאת חובה בלי קשר לנפאל.
חמצן דליל \ יותם יעקובסון
ספר מרתק המגולל את סיפורו של מטייל ישראלי הנקלע לקונפליקט הטיבטי, כתוב נהדר ובין השורות אפשר ללמוד המון על התרבות הבודהיסטית והטיבטית ועל ההסטוריה הפוליטית המרתקת של אזור טיבט וההימלאיה.