טיול לקצ'קר

טיול גיאוגרפי לקצ'קר - בשיא עונת הפריחה בשילוב הליכה

תאריכים - 20-27.6.2014
גודל קבוצה - 8-20 אנשים
מחיר למטייל - אנא פנו אליינו במייל לפרטים נוספים

מידע נוסף - הטיול בהדרכת יותם יעקובסון

בפינה הצפונית-מזרחית של תורכיה, מתנשא רכס הקצ'קר הפראי, שלוחה מבודדת של רכס הפונטוס. מורדותיו הצפוניים של הרכס, הגולשים בתלילות אל הים השחור, עוטים יערות גשם עבותים ואפופי ערפל תמידי. מדרום תוחם את הרכס נהר צ'ורו, הנחשב לנהר השוצף ביותר באסיה הקטנה. הניתוק הטופוגרפי של הרכס איפשר את קיומן של ממלכות נפרדות – ממלכת פונטוס ולימים ממלכת טרבזון של ביזאנטיון. כיום זהו מקום חיותם של מיעוטים כגון הלאז והמשין - קבוצות אתניות לא-טורקיות – שממשיכות להיאבק על אורח חייהם המסורתי. בעומק הנוף ההררי חבויים כפרים מבודדים. מעל קו העצים משתרעים אפרים מוריקים. עם הפשרת השלגים עולים הרועים על עדריהם כדי לרעות בהם ומתגוררים בכפרים עונתיים. נכיר את הרכס המופלא בעונה שבה הפריחה המרהיבה של האזור נמצאת בשיאה ועם תחילת ההעפלה לכפרים העונתיים. במהלך הימים נשלב הליכות קצרות בחיק הטבע. 
בואו להרפתקה!

שם

דוא"ל *

הודעה *


פריחות האביב בקצ'קר (צולם 2013)

תכנית הטיול -

יום 1 - טיסה תל אביב – איסטנבול – טרבזון.
בהתאם לשעת הנחיתה נטייל בעיר ובסביבותיה ונערוך היכרות ראשונה עם האזור. לינה: מלון לחוף הים השחור.

יום 2 - אל דרום הקצ'קר - טרבזון – איקיזדרה – מעבר אוביט – איספיר
עם שחר נתחיל להעפיל במעלה הרכס. נחצה את קו פרשת המים של הקצ'קר במעבר ההרים אוביט (גובה 2640 מטר) ונגלוש במורד ערוץ נאה לעבר נהר הצ'ורו. בדרך נבקר באגמים קרחוניים ונכיר את נופי הטונדרה.
לינה: מלון נחמד לגדות נהר הצ'ורו - איספיר

יום 3 - לאורך הצו'רו - דרטקיליסה – יוסופלי 
ניסע במורד נהר הצ'ורו, המנקז את המפנה הדרום-מזרחי, הצחיח יחסית של הרכס. נהר הצ'ורו הוא המקום היחיד בתורכיה שבו אקלים המתאים לגידול אורז. בעבר היה הערוץ תוואי של דרך סחר קדומה ואזור חיץ חשוב. מצודות קדומות הבנויות לאורכו מהוות עדות אילמת לכך. בשנים האחרונות הולכים ונבנים לאורך הנהר סכרים גדולים לשם יצור חשמל בשיטה הידרואלקטרית. נבקר בעיירה יוסופלי ששטחה מאוים בהצפה ונמשיך אל אחד העמקים המוריקים ביותר בדרום הקצ'קר – עמק בארהל. לינה בבארהל.

נופים בעמק בארהל Barhal

יום 4 - במעלה עמק בארהל - בארהל - אולגונלר
ניסע במעלה עמק בארהל. נחצה את רוב חגורות הצומח של המדרונות הדרומיים של הרכס: מיער רחב עלים אל יער עד מחטני והלאה אל כרי העשב שעל גבול הטונדרה האלפינית. לינה באולגונלר, כפר עונתי שהוקמו בו שני בתי הארחה

יום 5 - אל חופי הים השחור - אולגונלר – הופה
ניפרד מעמק בארהל וניסע צפון מזרחה, במורד נהר הצ'ורו, לעבר חוף הים השחור. נצפה על הסכר העצום בארדנוץ', הנבנה מול העיירה ארטווין ונמשיך ללינה בהופה, עיירה קטנה על גדות הים השחור, בקרבת הגבול עם גאורגיה.

ימים 7-6 עמק המשין  - הופה - איידר
ניסע לאורך חוף הים השחור, במקביל למורדות הצפוניים של רכס הקצ'קר. נחלוף על פני מטעי תה עצומים. נבקר בגשר קדום מהמאה ה-17 ונברר מדוע ועל ידי מי הוא נבנה. נמשיך במעלה נהר פירטינה הגועש בדרך אל העיירה איידר. בערב נתפנק ברחצה בחמאם המקומי. לינה – מלון נחמד באיידר.

יום 8 - מנזר סומלה
מנזר סומלה "תלוי" על מצוק ההר השחור. הדרך למנזר עוברת ביער עבות. בתום הביקור במנזר נמשיך בנסיעה לטרבזון במידה והזמן יאפשר נטייל בעיר. טיסה מטרבזון ארצה.

יערות הגשם של אזור איידר - בתמונה - נהר הפירטינה (Firtina - סופה)

פרטים ומחירים -

מחיר הטיול: יעודכן בהמשך

המחיר כולל:
- מיניבוס מקומי עם נהג צמוד
- לינות בבתי הארחה ופנסיונים ברמה טובה
- ארוחות ערב ובוקר – בבתי ההארחה
- ארוחות צהריים – פיקניק או מסעדות לפי התכנית
- כניסות לכל האתרים המופיעים בתכנית
- מדריך ישראלי – יותם יעקבסון

המחיר אינו כולל:
- קניות אישיות, מזכרות ושתייה
- טיפיםבואו להרפתקה!

שם

דוא"ל *

הודעה *


גלריית תמונות