טרק בתורכיה: שביל סנט פול
שביל סנט פול 
טיול נודד באזורים הלא מתויירים של הרי הטאורוס


תאריכים - לקבוצות סגורות בלבד
גודל קבוצה - 8-14 אנשים
מחיר למטייל -
מידע נוסף - כתבה שלי על שביל סנט פול \ טיול חוזר ספט' 2009

אופי הטיול - טיול נודד בדרגת קושי בינונית, לינה בבתי כפר ובאוהלים. 

שביל סנט פול הינו שביל הליכה מסומן בהרי הטאורוס בדרום מערב תורכיה. השביל מתחקה אחר מסעו של פול, מבשר הנצרות באסיה הקטנה, ונמתח לאורך כ-500 ק"מ של הרים, נהרות, כפרים ויערות, בלב מחוז האגמים התורכי. לצד עוצמות הטבע חיה ונושמת תרבות תורכית ייחודית ממנה נטעם בעת ביקורנו אצל הכפריים. התורכים הם אנשים מסבירי פנים ונעימי הליכות שיקבלו אותנו בברכה אל עולמם הקסום ההולך ונעלם. זוהי הזדמנות ייחודית להציץ אל תוך עולם שהזמן עצר בו מלכת.

בקיץ 2004 היה לי הכבוד להשתתף בסימון שביל סנט פול, בכתיבת ספר המדריך את המטיילים העצמאיים על השביל, ובהדרכת הקבוצות הראשונות על השביל (קבוצות טרקים של חברת אקסודוס האנגלית). בתקופה זו התחיל הרומן שלי עם תורכיה בכלל ובפרט עם הרי הטאורוס ותושביהם המדהימים - בטיול מיוחד זה נישן בבתי כפר ובאוהלי נוודים, נאכל ונבשל עם נשות הכפר ונחווה מפגשים מרתקים עם רועי הצאן והנוודים בהרים. 
תכנית הטיול - 

יום 1 - נחיתה באנטליה ונסיעה ללב הרי הטאורוס - שמורת נהר הקופרולו. הליכה קצרה תוביל אותנו לבית המבודד של טאופיק, בקתות עץ מקסימות בלב יער האורנים. 

יום 2 - מתחילים את הטרק, נצא מהבית של טאופיק אל פתח קניון הקופרולו ומשם נטפס במצוק התלול (500 מטרים!) אל עבר הכפר העתיק סלגה, בו נלון באוהלים או בחצר של משפחה מקומית. 
סה"כ הליכה 5-6 שעות, טיפוס של כ-700 מטר

יום 3 - היום נטייל באזור "קפדוקיה הקטנה" - נוף חרוטי מיוחד של סלעי קונגלמרט, כפרים עם בתי אבן מבודדים, בורות מים ייחודיים, דרכים רומיות נטושות ועצי ערמונים עתיקים.. לקראת ערב נגיע לכפר צ'לטפה ונלון בבית כפר מקומי ואותנטי.
סה"כ הליכה 9-10 שעות, טיפוס 700 מטר, ירידה 700 מטר. 

יום 4 - מתחילים יומיים ברכס המבודד מעל צ'לטפה, לאחר שנעמיס את התיקים והאוהלים על פרדות נטפס בשביל העתיק במעלה ההר, דרך נופים קרסטיים ייחודיים אל בתי הרועים הנוודים של צ'לטפה. בקיץ עולים לכאן בני הכפר לקטוף את יבול ה"קקיק" - התימין המקומי הנהדר שגדל רק מעל 1500 מטרים.. אם המזל יהיה לצדנו נוכל גם לטעום את דבש הטימין הייחודי של בני המקום. לקראת ערב נקים מחנה, נבשל ביחד עם המארחים שלנו ונשב לערב סיפורים תורכיים מסביב למדורה. 
סה"כ הליכה 5-6 שעות, טיפוס 1000 מטר. 

יום 5 - ממשיכים להסתובב בדולינות הייחודיות לרכס צ'לטפה, בשבילים העתיקים ובנופים המיוחדים, אחר הצהריים נרד לכפר בשם קוזדרה ללינה בבית משפחה מקומית. סה"כ הליכה 7-8 שעות, טיפוס 300 מטר, ירידה 1200 מטר. 

יום 6 - הקפצה קצרה עם בוקר לאזור עתיקות העיר אדדה (Adada), לאחר הליכה יפה ביער המבודד נחור את העתיקות ונספר על התקופה הרומית והביזנטית של אזור, שהיה ידוע בשם "פיסידיה", כמו גם על מסעותיו של סנט פול והקהילות הראשונות שהתנצרו ממש כאן ב"אסיה הקטנה".נמשיך ונרד לאורך המדרגות הרומיות העתיקות ואחה"צ  נגיע ללינה במלון מקומי בעיירה סוטצ'ולר (Sutculer) 

יום 7 - מסוטצ'ולר נצא בלהליכה מקסימה לכיוון קניון יאזילי (Yazili Kanyon - "הקניון עם הכתובות"), נרד בשביל המתפתל אל נקיק המים הזורמים , ונצא בהליכה לאורכו ללכיוון האגם הגדול מדרום. נסיים את היום בלינה במלון הממוקם בחוות פורלים מקומית. 

יום 8 - בהתאם לשעת הטיסה נחזור לאנטליה והביתהלפרטים נוספים אנא נשאירו את פרטיכם כאן - 


שם

דוא"ל *

הודעה *