טיול גיאוגרפי בצפון יוון

טיול מיניבוס בצפון יוון + הליכות קלות

הטיול הבא: 3-10.6/2019
גודל קבוצה - 10-16 מטיילים
רכס הרי הפינדוס בצפון-יוון מהווה את הגבול הגיאוגרפי בין יוון הים-תיכונית, ערש התרבות הקלאסית לבין ארצות הבלקן והתרבות ההררית של מזרח אירופה. מסלול הטיול מתמקד בקו התפר הזה - תרבות ההרים היוונית, מסלוניקי אל צפון-מערב יוון - האזור "שמעבר להר" - זאגוריה. 

יום 1 - נחיתה בסלוניקי
עם הנחיתה ניסע ברכב לאורך "ויה אגנטיה" (Via Egantia) - הכביש המהיר החדש המחבר את סלוניקי ליאנינה (Ioannina), בנוי על בסיס דרך המסח  הקדומה שהובילה לרומא. נמשיך וניסע מצפון ליאנינה ונתמקם בכפר ההררי  אלאתי, בלב מחוז זאגוריה ההררי. ארוחת ערב נאכל בטברנה המקומית. (סה"כ נסיעה 3-4 שעות)

יום 2 - הכפרים המזרחיים של זאגוריה - ורדטו
ניסע לכפר ורדטו ונצא להליכה קצרה אל תצפית הנשרים מעל קניון הויקוס המרשים (הקניון העמוק באירופה!). 
נחזור לאכול צהריים ולנוח מעט בטברנה המקומית ולאחר מכן נרד אל "מדרגות ורדטו" המפורסמות - מדרגות האבן העתיקות שעד לא מזמן היו החיבור היחיד של הכפר לעולם החיצון. אחה"צ ניסע ברכב לתצפית על מספר גשרי אבן יפים באזור ונחזור לערב נוסף במלון. (סה"כ נסיעה 1-2 שעות, הליכה 2-3 שעות). 


יום 3 - מונודנדרי, ויקוס ומקורות נהר הוויודומטיס
עם בוקר ניסע (או נצעד.. הספורטיבים שבינינו) אל עבר הכפר מונודנדרי, בין המרכזיים שבהרי זאגוריה, נבקר את בעלי המלאכה המקומיים ונצא לטיול קצרצר אל אגיה פרסקווי - כנסיה קטנה מחוץ לכפר ממנה נשקף שוב נופו המרהיב של הקניון.. מכאן ניסע אל עבר הכפרים אריסי ו-ויקוס, בהתאם למזג האוויר נצא לטיול אל מקורות הווידומטיס, או נבקר במעיינות היפים של כפרי פפינגו. אחה"צ נחזור ללינה בכפר.

יום 4 - העיר והאגם ביאנינה
בוקר אחרון בזגוריה, בו נערוך טיול קצר בין כפרי פפיגו. בצהריים ניסע אל עבר העיר יאנינה, בירת מחוז אפירוס. נבקר בקסטרו ונלמד מעט על ההסטוריה העות'מנית של האזור- המצודה שמשקיפה על האגם, מסגד עלי-פאשה וסמטאות הצרות של העיר העתיקה. אחרי ארוחת צהריים נשוט אל עבר האי שבאגם, נבקר בכנסיות העתיקות ובמוזיאון עלי פאשה. לינה בעיר יאנינה. 


יום 5 - המנזרים התלויים של מטאורה
היום ניסע חזרה מזרחה, אל עבר הכפר קלאמבקה ומנזרי "מטאורה" המפורסמים. נקדיש את כל היום לביקור במנזרים והליכות קלות בין תצורות הסלע הייחודיות. לינה: מלון כפרי באזור מטאורה.

יום 6 - נסיעה אל העיר וולוס (Volos) ואל חצי האי פליון (Pelion).  נטייל מסביב לחצי האי ונהנה מנופיו הקסומים של הים התיכון. נטייל בשבילי האבן המפורסמים של פליון, ולקראת אחה"צ נגיע למפרץ הקסום של דמוחרי. לינה במלון חמוד במפרץ דמוחרי (Damuchari).


יום 7 - נתחיל לחזור צפונה לכיוון הר אולימפוס, ההר הגבוה ביוון ומשכנם המיתולוגי של האלים. נצא להליכה לאורך קניון אניפאס המרשים ואחה"צ נבקר בעתיקות דיון (Dion) שהוקדשו לעבודת האל זאוס. במידה ונרצה נוכל גם לתכנן רחצה בחופים הקסומים של מפרצי אולימפוס. לינה: אזור אולימפוס או סלוניקי.

יום 8 - בהתאם לשעת הטיסה אולי נספיק לבקר מעט בסלוניקי, כולל זמן חופשי במדרחוב הראשי והנמל..


מחיר: יפורסם בקרוב

מחיר הטיול כולל:
- טיסות בינלאומיות ומסי נמל.
- לינה במלונות מדרגת תיירות טובה במהלך הטיול.
- מיניבוס ממוזג לכל הנסיעות והעברות.
- ארוחות ערב ובוקר. 
- כניסות, סיורים וביקורים באתרים בהתאם לתוכנית.
- מדריכים מקומיים בהתאם לפעילויות.

המחיר אינו כולל:
- הוצאות אישיות.
- ביטוח נסיעות ומטען.

----------------------------------------------------------------------------------------------