טיול בוואריה

טיול למזרח האלפים הבווארים - מיניבוס והליכות

עונה מומלצת: יוני-ספטמבר
מחיר למטייל:
מידע נוסף: מדריך לאלפים הבוואריים \ בית איכרים
אופי הטיול: טיול מיניבוס משולב הליכות של מספר שעות ביום, בדגש על תרבות בווארית ונופי ההרים.
האלפים הבוואריים נמתחים לאורך גבולה הדרומי של גרמניה, מהפינה הדרום-מזרחית (Berchtesgaden) ועד למחוז אלגוי (Allgaue) ואגם קונסטנז (Bodensee). מחוז בוואריה הוא המחוז הגדול והעשיר בגרמניה ובירתו היא העיר מינכן (muenchen). דגל בוואריה הוא בצבעי כחול-לבן והמקומיים מאוד גאים בו.  
הפסגות הדרמטיות, הנופים הירוקים, מזג האוויר המצויין, האגמים התכולים והבקתות האלפיניות המרהיבות - כולן וכל אחת לחוד מהוות סיבות לטייל בחבל ארץ ייחודי זה. 


אנשי האזור דוברים דיאלקט ייחודי – בווארית (Bayerisch) – שלא תמיד מובן גם בקרב הגרמנים מצפון המדינה.. ככל שמתקרבים להרים הדיאלקט הולך ומחמיר ומתפצל לדיאלקטים מקומיים (למשל דיאלקט Allgaue). גם המטבח הבווארי הוא מאוד מקומי – מומלץ ביותר לאכול בבקתות ההרים שמשמרות את המטבח הבווארי האותנטי – נקניקיות לבנות, מאכלי בצק (קנודל, שפצלה), מרקי בשר ונקניקים מכל הסוגים.

ואם באוכל עסקינן – הבירה הבווארית מפורסמת בעולם כולו (אפשר לכתוב כתבה שלמה על סוגי הבירה ועל מבשלות מפורסמות באזור - לכל כפר יש מבשלה משלו... ) . אני אישית ממליץ לנסות את כל סוגי בירת החיטה (Weissbier) ואת הבירות הבהירות המקומיות (נקראות Helles). למתקדמים: נסו את הבירות אוגוסטינר (Augustiner) וטגנרסי-שפציאל (Tegernsee Spezial) ולא תתחרטו...


תכנית הטיול:

יום 1 - נחיתה בשדה התעופה במינכן. נפגוש את המיניבוס וניסע כ-3 שעות לפינה הדרום-מזרחית של בוואריה - מחוז ברכטסגאדן (Berchtesgaden). בהתאם לזמן ההגעה נשלב מסלול קצר באזור. ארוחת ערב בבית הבירה המסורתי של הכפר. לינה : מלון נחמד בכפר (בארבעת הלילות הקרובים)

יום 2 - היום ניסע לביקור ב"קן הנשרים" הידוע לשמצה - מעון הקיץ לשעבר של היטלר, ממנו נשקפים נופים מרהיבים של האזור. נדבר קצת על ההסטוריה של האזור בתקופה הנאצית, ועל רכילות משנות הארבעים..  בהתאם למזג האוויר אולי נבקר בקומפלקס הספא של הכפר..

יום 3 - יום בסביבות ברכטסגאדן - ניסע לאגם "המלך" (Koenigsee) הנמצא בין הפסגות הגבוהות של בוואריה, נצא לשייט על גבי סירות קטנות ולהליכה רגלית קצרה ומקסימה (2-3 שעות). נאכל ארוחת צהריים במסעדה מקומית ולקראת אחר צהריים נחזור וניסע לביקור במכרות המלח העתיקים ובמערה יפה. לינה באותו מלון.

יום 4 - נשכים , ניסע ונחצה את הגבול (הבלתי מורגש היום) לאוסטריה - אל העיירה היפה זאלצבורג - חגיגה בארוקית של כנסיות, כיכרות, חצרות ומזרקות. עיר הולדתו של מוצרט. נצא לסיור קצר בעיר ונטפס אל המצודה הגדולה שמשקיפה על העיר.

יום 5 - נוסעים חזרה מערבה לכיוון מינכן, בדרך נבקר באגם כים (Chiemsee)ונצא לשייט קצר ולטיול בסביבות האגם.
לקראת אחה"צ ניסע חזרה אל ההרים מדרום למינכן - אל מחוז האגמים הבווארי - לינה במלון כפרי נחמד.

יום 6 - יום הליכה נחמד ומעט ארוך יותר - נחצה ברגל את האלפים הנמוכים - מאגם שליר (Scliersee) אל אגם טגרן (Tegernsee) - דרך מקסימה ולא קשה במיוחד. בדרך נעבור בשתי בקתות הרים טיפוסיות ונופים מרהיבים של מחוז האגמים הבווארי. לינה: אזור אגם טגרן. הליכה של 4-5 שעות.

יום 7 - יום טיול קצר אל מנזר אנדכס - מנזר מפורסם מדרום לעיר מינכן. נצא להליכה קצרה באזור, ולאחר ארוחת צהריים נחזור לעיר מינכן, נתארגן במלון ונצא לסיור ערב. לינה: מינכן.

יום 8 - יום חופשי במינכן - קניות, מוזיאונים, שווקים ומה שנרצה לעשות (אפשר לשלב סיור נוסף בארמון נחמד באזור).