טרקים בתורכיה

טרקים בתורכיה - מדריך למטייל העצמאי

נכתב ע"י: מידן וישינסקי
חלקי המדריך: מבוא \ הרי הקצ'קר \ הרי הטאורוס \ קפדוקיה
למעונינים בארגון או הצטרפות לקבוצה בהדרכתי - טרקים בתורכיה

מבוא 

 למרות יחסי הציבור הגרועים מאוד בשנים האחרונות והחתול השחור שעבר בין תורכיה לישראל - עדיין נותרה בלבי אהבה גדולה לתורכיה ולעם התורכי. כולי תקווה שהמצב ישתנה ושהפוליטיקאים שלהם ושלנו יתעשתו מהר לפני שהיחסים בין המדינות יתדרדרו הלאה במורד המדרון...

מטיילים ותרמילאים רבים יוצאים בשנים האחרונות לטייל בפינותיה החבויות של תורכיה, אולם קיים מחסור בולט של מידע שימושי בנושא. אתר זה נועד לרכז מידע עדכני ורלוונטי לגבי טרקים וטיולים ברגל בתורכיה. השתדלתי לכתוב כאן חומר מקורי מנסיוני האישי בטיולים פרטיים ומנסיוני כמדריך באזור, בשילוב עם מקורות מידע וקישורים מהרשת היכולים לעזור בתכנון הטיול.

אפשרויות טיולי ההליכה בתורכיה הן רבות ומגוונות, אולם רוב השבילים במדינה אינם מוסדרים או מסומנים. איסור בטחוני על פרסום מפות טופוגרפיות מפורטות, כמו גם אדישות כרונית של משרדי התיירות התורכיים מפספסים את הפוטנציאל העצום שיש למדינה זו להציע למטיילים חובבי ההרים והנופים, אך נראה שבשנים האחרונות משתנה המצב לטובה. כיום קיימים כבר שני שבילי הליכה ארוכים ומסומנים בהרי הטאורוס, ובשבילים רבים נוספים ניתן לצעוד באופן עצמאי בעזרת סיפורי דרך ומספר מפות או בעזרת מדריכים מקומיים המכירים את השבילים. כמו כן נפתחו בשנים האחרונות בתי הארחה רבים בכפרים השונים, המציעים לינה, אוכל, תחבורה ואפילו פרדות למטיילים בהרים.

מבחינה גאוגרפית בנויה תורכיה משתי חגורות הרים לא-רצופות הנמתחות ממזרח למערב: שרשרת הרי הפונטוס בצפון תורכיה, במקביל לים השחור, ושרשרת הרי הטאורוס בדרום המדינה ולאורך חופי הים התיכון. בין שתי שרשרות הרים אלו שוכנת רמת אנטוליה בגובה ממוצע של 800 מ' המבודדת מחופי הים השחור והתיכון ופתוחה לכיוון הים האגאי. במזרח תורכיה מתאחדים הרי הפונטוס והטאורוס ויוצרים את הרמה הארמנית, ששיאה הוא הר אררט (5,165 מ').בואו להרפתקה! 


שם

דוא"ל *

הודעה *