טרק באלפים

טרק באלפים (טרק טירול)
מסע חוצה רכס האלפים – מגרמניה לאיטליה

תאריכים: ראו טיולים קרובים (השנה אנו מוציאים את הגרסא ה"קלה" של הטרק לאלפים)
מחיר למטייל: יפורסם בקרוב
מידע נוסף - מצגת תמונות \ מדריך לאלפים הבוואריים \  בית איכרים
תמונות מטיולים קודמים - קבוצת מנוף \ קבוצת אוגוסט \ קבוצת ברגהאוס  \ קבוצת דרור


רכס האלפים חוצה את יבשת אירופה לאורך מאות קילומטרים מצרפת במערב ועד לאוסטריה וסלובניה במזרח ושטחו כ-250,000 קמ"ר. הרי האלפים מהווים מחסום גיאוגרפי-אקלימי המפריד בין אזורי האקלים הים-תיכוני לבין האזור הממוזג שמצפון להרים. בטיולנו נחצה את גוש ההרים האדיר הזה ברגל – ומקביל גם נחצה גבולות ותרבויות – מהאלפים הבווארים שבגרמניה נחצה את עמקי אוסטריה ונגיע אל דרום-טירול שבצפון איטליה.
יום 1 - מתל אביב למינכן – ואל האלפים הבוואריים.. 
נצא בטיסת בוקר אל מינכן שבגרמניה, ומשם ניסע דרומה לעבר האלפים הבווארים – למלון קטן בהרים מדרום לעיירה לנגריס. לאחר ארוחת ערב וטעימות מהבירה המקומית נלך לישון מוקדם כדי להתכונן למחר.
לינה: חדרים משותפים במלון קטן בעמק אנג.

יום 2 – אל רכס קרוונדל (Karwendel)
נצא מוקדם בבוקר ליום ההליכה הראשון, נטפס מתחת למצוק האדיר של רכס קרוונדל, ובסוף היום נגיע לבקתה של המועדון האלפיני הגרמני. הבקתה יושבת בעמק צר, והיא מאוד פופולרית בקרב מטיילים ורוכבי אופניים בסביבה. כאן נוכל להתחיל ולטעום את המאכלים המקומיים של האזור – קנודל, שפצלה, בראטן ועוד מגוון מנות מקומיות שמחממות את הבטן... לינה: בקתה של המועדון האלפיני. כ-15 ק"מ – 6 שעות הליכה.

יום 3 – אל פיסגת בירקר ועמק הינטראו 
יום ארוך ומתיש. נשכים מוקדם בבוקר ונטפס אל עבר פסגת בירקר (2749 מ') הנמצאת גבוה מעל הבקתה. זהו טיפוס מתיש ותלול של כמעט 1000 מטר... ומהפסגה נשקפים נופים מרהיבים של רכס קרוונדל והאלפים הבווארים והאוסטרים. משם נמשיך ונרד אל עבר עמק הינטראו, ונטפס שוב אל עבר הבקתה האלפינית הבאה שלנו. לינה: בקתה של המועדון האלפיני. כ-14 ק"מ – 8-9 שעות הליכה.


יום 4 – מעמק הינטראו אל האל שבטירול – אוסטריה.
עם בוקר נטפס כ-300 מטרים אל מעבר ההרים הנמוך שמעל הבקתה, משם נתפתל מטה בדרך מקסימה אל עבר עמק אין (Inn) ואל העיירה האל שבטירול. זהו עמק רחב המשתרע ממזרח למערב– ואנו נישן לא רחוק מבירת האלפים האוסטרית – אינסברוק (Innsbruck).
לינה: פנסיון כפרי מעל העיר האל . כ-14 ק"מ – 5-6 שעות הליכה.

יום 5 – חצי יום מנוחה. טיפוס ברכבל והליכה קצרה. 
נעביר את שעות הבוקר בשוטטות בכפר, ואחרי ארוחת צהריים ניסע עם הרכבל מעלה מעלה אל עבר הרכס הבא שלנו... לאחר עוד טיפוס רגלי של כשעה וחצי נגיע לבקתת גלוגנצר הציורית, ממנה נשקפים נופים מרשימים של העיר אינסברוק מגובה העננים... לינה: בקתה של המועדון האלפיני. כ-3-4 ק"מ – 2 שעות הליכה.


יום 6 – "מסלול 7 הפסגות" , אגמים אלפיניים ורכס האלפים הטוקסריים.
אחד הימים היפים בטיול. נשכים ונצא לדרך נוף אלפינית – לאורך קו הרכס נחצה 7 פסגות בגובה ממוצע של 2500 מ'+ . משם נמשיך ונרד מזרחה, נעבור אגם קטן ושטחי אימון של הצבא אוסטרי, עד לבקתה בה נישן. לינה: בקתה של המועדון האלפיני. כ-14-15 ק"מ – 7-8 שעות הליכה.


יום 7 – אל קרחון הינטרטוקס. 
נתחיל את היום בטיפוס יפה אל מעבר ההרים פלודרינג, בסופו אגם אלפיני ונופים מרשימים של הרכס. נמשיך אל מעבר ההרים הבא – ממנו נרד לעמק תלול ונטפס בצידו השני לבקתה הבאה בטיול..  לינה: בקתה של המועדון האלפיני . כ-12 ק"מ –6-7 שעות הליכה.

יום 8 – קרחון הינטרטוקסר , מעבר ההרים הגבוה בטיול, הבקתה האקולוגית. 
נתחיל את היום בטיפוס דרך אתר הסקי שמתחת לקרחון הינטרטוקסר אל בקתה נוספת, ממנה נעפיל אל מעבר ההרים הגבוה בטיול – פריסנברג (2910 מ'). נרד בזהירות בצדו הדרומי התלול ונמשיך לאורך דרך גבוהה המתפתלת בגובה אחיד עד לבקתה האלפינית אולפרר – בקתה ששופצה לאחרונה ותוכננה בידי מיטב האדריכלים "הירוקים" של המועדון האלפיני האירופי כדי לצרוך מעט אנרגיה, לכלכל את עצמה ולייצר את מינימום הזיהום ההכרחי. לינה: בקתה של המועדון האלפיני. כ-12 ק"מ – 6-7 שעות הליכה.

יום 9 – עוברים לדרום טירול (איטליה)
יום קצר (יחסית). נטפס במעלה העמק ונחצה את מעבר ההרים (2248 מ') ואת הגבול לאיטליה – מכאן מתחיל האזור המכונה "דרום-טירול" – הנמצא באיטליה אך התרבות והתושבים כולם דוברי דיאלקט גרמני. נמשיך ונרד דרך עמק יפה לאורך נחל זורם אל עבר הכפר הקטן שטיין, בו נישן בבית חווה מקומי.
לינה: בית חווה בכפר. כ-10 ק"מ – 5-6 שעות הליכה.

יום 10 - אל מעבר ההרים גלידר ואל הכפר פפונדרס 
היום נלך באלפים של דרום-טירול – נטפס אל עבר כפרי קיץ נטושים וגבוה למעלה עד למעבר ההרים המבודד (2644 מ'), נחצה ליד אגם אלפיני מרשים ונרד אל עבר עמק פפונדרס, נחצה חווה מבודדת ונגיע אל לב דרום-טירול – לינה: מלון קטן בכפר פפונדרס. כ-16 ק"מ – 7-8 שעות הליכה.יום 11 – חזרה לבירת בוואריה – מינכן.
נחזור את הדרך הארוכה – החוצה את האלפים ברכב, דרך אינסברוק שבאוסטריה, ודרך האלפים והאגמים הבוואריים חזרה למינכן. אחה"צ נצא לסיור בעיר- שוק ויקטאוליין, מרינפלאצ, בית הבירה המפורסם וארוחה בווארית מסורתית.

בהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה"ת וחזרה לתל-אביב. תם ונשלם.


קצת על אופי הטיול
המסלול הינו מסע נודד, לאורך יותר מ-120 ק"מ במצטבר, ולכן נדרש מהמטיילים להיות בכושר טוב.בכל יום נטפס בממוצע כ-1000 מטר למעלה ולמטה, וברוב הימים נישן בתנאים בסיסייםבבקתות של המועדון האלפיני המקומי (חדרי Lager – כולם ישנים בחדר אחד ארוך). הזמן האידיאלי לטיול הוא בחודשים אוגוסט-ספטמבר – אולם גם בחודשים אלו ייתכנו גשמים עזים, בעיקר באזורים הגבוהים – מה שידרוש מאיתנו להצטייד טוב ולהיות מוכנים ללכת גם בגשם. חצייה של רכס האלפים היא חוויה של פעם בחיים.------------------------
מחיר הטיול – יפורסם בקרוב

9-12 אנשים -
13-16 אנשים -


המחיר כולל:
- דמי רישום
- טיסות בינלאומיות למינכן.
- העברות + רכב מנהלה צמוד עם נהג שיעביר את התיקים הגדולים בין הבקתות.
- לינות כפי שצויין בתכנית (בקתות אלפיניות ובתי מלון)
- כלכלה על בסיס HB - חצי פנסיון
- כניסות לאתרים כפי שמופיע בתכנית.

המחיר אינו כולל:
- ארוחות צהריים
- ביטוח נסיעות ומטען
- הוצאות אישיות (בעיקר בירה ושנאפס בבקתות...)

• מסלול הטיול עלול להשתנות בשל אילוצי זמנים, שעות אור, מזג אוויר, תקלות מכאניות וכמובן החלטות המדריך בשטח.


בואו להרפתקה! 


שם

דוא"ל *

הודעה *