טרק בגיאורגיה - סוונטי


טרק בגיאורגיה - המשלב לינה בבתי כפריים

תאריכים - יפורסם בהמשך
גודל קבוצה - 10-20 אנשים
מחיר למטייל - 1700-1800$
מידע נוסף - כתבה על הטיול \ קווקז - גיאוגרפיה \ 

תמונות מטיולים קודמים - קבוצת שמוליק \ קבוצת ניר מרגלית \ קבוצת חוג חנה

סוונטי הינו מחוז הררי בצפון-מערב גיאורגיה, מוקף ברכס הרי הקווקז ומבודד משאר המדינה בעזרת טופוגרפיה טבעית. הסוואנים הם אחת מן הקבוצות האתניות שמרכיבות את העם הגאורגי – ודוברים שפה משלהם – הקשורה למשפחת השפות הגאורגית – מעריכים שכיום יש כ-30,000 דוברי סוואנית ברחבי גיאורגיה (חלקם מתגוררים גם באבחזיה השכנה). יערות סבוכים ונהרות גועשים מסבירים את האופי המיוחד של התושבים המקומיים של מחוז סוונטי – הסוואנים הינם אנשים רציניים, קשי יום וחמורי סבר, השומרים על מסורת רבת שנים של עצמאות פוליטית. עם זאת, כשמכירים אותם יותר לעומק הם מתגלים כמארחים מדהימים, רקדנים, זמרים ושתיינים מעולים!מתחת לפסגות הקווקז הגבוה (שחארה 5201 מ', טטנולדי 4974 מ') נחשבמחוז סוונטי לאזור המיושב הגבוה באירופה ולאחרונה הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בזכות הארכיטקטורה המקומית המעניינת ומיוחדת במינה: ליד מרבית בתי המגורים נבנו מגדלים גבוהים מאבנים מאסיביות אשר בהם הסתתרה המשפחה במקרה של הגעת כובש זר, סכסוך בין הכפרים או נקמת דם.

יומן מסע...

יום 1 – תל אביב - טביליסי 

טיסת לילה לטביליסי והגעה מאוחרת למלון בעיר. לינה: טביליסי

יום 2 – טביליסי – מאזרי – אל מחוז סוונטי 
נצא עם בוקר ברכב לכיוון מזרח – נסיעה ארוכה דרך קוטאיסי ומשם לזוגדידי , במעלה נהר נהר האינגורי עד למסטיה - בירת סוונטי עלית. ארוחת צהריים בדרך. ביום זה ניסע כ-11 שעות. לינה במלון פשוט בעיירה מסטיה. יום 3 –מסטיה - זבשי
מתחילים את הטיול הרגלי - נצא ברגל ממסטיה ונטפס לאוכף נמוך מעל העיירה. נמשיך ונצעד אל תוך קהילת הכפרים מולאחי (Mulakhi), נחצה את הנהר הגועש ונגיע אחה"צ לכפר זבשי (Zhabeshi) בו נתארח בבית משפחה כפרית. סה"כ 6-7 שעות הליכה.

יום 4 – זבשי - אדישי
נצא ונטפס עם בוקר מתחת להר טטנולדי (Tetnuldi 4958m), נחצה את השלוחה ונרד לאורך נחלים קטנים אל הכפר הבא במסלולנו – הכפר המבודד אדישי (Adishi). סה"כ 5-6 שעות הליכה.

יום 5 – אדישי - איפרלי
נצעד במעלה העמק עד לקרחון אדישי המרשים, נחצה את הנחל הגועש ונטפס מעלה אל עבר האוכף ואל עמק חאלדה. נמשיך ונצעד ליד כפרים כמעט נטושים עד לבית מקומי בכפר איפרלי (Iprali) שבקהילת הכפרים קאלה (Kala). סה"כ הליכה 7-8 שעות.
יום 6 – איפרלי - אושגולי
נרד עם בוקר אל עבר עמק הנהר הרחב (תחילתו של האינגורי) ונטפס דרך כפרים ציוריים אל דרך עתיקה שחיברה את קהילת קאלה לקהילת אושגולי (Ushguli). היום קצר יחסית ובסופו נוכל לנוח בכפר. סה"כ הליכה 5-6 שעות. אחה"צ נחזור למסטיה ללינה במלון המקומי. 

יום 7– מסטיה - קוטאיסי
בבוקר נצא לבקר בקרחון צ'אלאטי היפה, ונלך לאורך היער האלפיני הנחמד שמעל מסטיה. אחרי ארוחת צהריים נעלה על המיניבוס וניסע ללון בקוטאיסי (הגעה מאוחרת). לינה בבית הארחה מקומי – קוטאיסי.


יום 8– מקוטאיסי לטביליסי והביתה. 
נשכים קום וניסע לעיר טביליסי – בה נספיק לבלות מספר שעות לפני החזרה לשדה"ת והביתה. ארוחת צהריים חופשית בטביליסי.הדגש בטיולים שלנו לגרוזיה הוא על קבוצות קטנות ואינטימיות 8-15) אנשים), שיוכלו להנות מחוויה אישית ואמיתית בטיול, וממפגש בלתי אמצעי עם תושבי הארץ ותרבותם. איננו מחפשים את המלונות והמסעדות הכי מפוארות - אלא דווקא את האנשים הפשוטים, המארחים האמיתיים והטעם האמיתי של תרבות גרוזיה - ולשם כך אנו משתדלים לבנות מסלולים ייחודיים ומותאמים אישית לקבוצות המטיילים. צרו קשר לפרטים נוספים.
מחיר הטיול-  

13-16 אנשים – 1700$ לאדם
10-12 אנשים – 1800$ לאדם

המחיר בטיול כולל: 
טיסות בינלאומיות
לינה בפנסיונים ובבתי כפר במהלך הטיול
דמי רישום
נסיעות, העברות, רכבי שטח לציוד
כלכלה מלאה – ארוחות צהריים בפריסה בשטח
כניסות לאתרים בהתאם לתוכנית 
מדריך מקומי

המחיר אינו כולל:
הוצאות אישיות
ביטוח נסיעות ומטען
ארוחת צהריים אחת חופשית ביום האחרון בטביליסיבואו להרפתקה! 


שם

דוא"ל *

הודעה *