מסע לנפאל בדגש בודהיזם - בהדרכת ד"ר נעמה אושרי


מסע לנפאל -
מסע לגג העולם בנעליו של הבודהא
נפאל בדגש בודהיסטי עם נעמה אושרי 

תאריכים - 2-13/10
מחיר למטייל - 4200-4500$ לאדם
אופי המסלול -  טיול גיאוגרפי המשלב לימוד מדיטציה ועקרונות הבודהיזם

מסע ייחודי אל ממלכת ההימלאיה, מחוץ למסלול התיירים הרגיל:
בהדרכה משותפת של ד"ר נעמה אושרי - מורה ותלמידה בדרך הזן, ומידן וישינסקי - מדריך ותיק בנפאל.מדריכת הטיול:
ד"ר נעמה אושרי – תלמידה ומורה בדרך הזן, מחברת הספר "כאור בשולי הענן".
למעלה מעשור וחצי מלמדת את תורת הנפש הבודהיסטית כמשנת חיים פשוטה, מעשית ורלוונטית – בקורסים אקדמיים, בסדנאות, בהרצאות, בימי עיון, בחיק הטבע, ומתוך זיקה לאמנויות ולמרחב הסיוע. מנחה תכנית רדיו על בודהיזם בחיי היום יום ומלווה אנשים במסעם בהשראת החכמה והפואטיקה הבודהיסטית. 

רעייה ואם לארבעה, משוטטת, כותבת, מצלמת, מתגוררת במשק המשפחתי בכפר ויתקין.  Naamaoshri.comבתכנית הטיול נתמקד בלימוד חוויתי של עקרי המשנה הבודהיסטית בצד תרגול יומי של מדיטציה:

בחלקו הראשון של הטיול נבקר במקדשי קטמנדו ועמק פוקרה, נתרגל מדיטציה ונלמד על עקרונות הבודהיזם, נערוך פגישות עם נזירים ונכיר את התרבות והאמנות של הבודהיזם הטיבטי. 

בחלקו השני של הטיול נצא אל תוככי ההימלאיה - נטוס אל לב שמורת האנפורנה, בשער הכניסה לממלכת מוסטנג העתיקה, נתגורר בכפר קטן למרגלות ההרים ונבקר באתרים מעניינים באזור.

פגודת השלום העולמית, בגבעות מעל אגם פוקרה

תכנית הטיול:

יום 1-2 -
 טיסה לקטמנדו והעברה למלון מקומי באזור הסטופה הבודהיסטית של בודהנאת. לינה במלון פשוט בקרבת האתר הקדוש. 

יום 3 - 
יום רגוע שיוקדש לעיר קטמנדו. נבקר במקדשים של אזור בודהינאת ובסדנה לציור טנגקהות טיבטיות – אמנות עתיקה של ציורים דתיים על גבי בדים. אחה"צ נצא לבקר במרכז העתיק של העיר קטמנדו ונתרשם מהשילוב המיוחד של הינדואיזם ובודהיזם הייחודי לעמק קטמנדו. לינה נוספת בבודהינאת. 

יום 4 - 
טיסה מקטמנדו אל פוקארה (Pokhara).  היום נשוט על האגם בסירה מקומית ונטפס במעלה ההר (כשעתיים) אל "סטופת השלום העולמי" - מקדש בודהיסטי יפהפיי ממנו יש תצפית מרהיבה על האגם ועל הרכס שממול. ננצל את המקום היפה לתרגול ולימוד נוסף.  נחזור לפוקארה ללינה בבית מלון פשוט בעיר.


תצפית על רכס האנפורנה מעל פוקרה

יום 5 - מוקדם בבוקר נמשיך הלאה במסע שלנו במעלה ההימלאיה - ניסע חזרה אל פוקארה ונטוס אל שדה התעופה של ג'ומסום - טיסה חוויתית אל לב הרי ההימלאיה. מכאן ניסע ברכבי שטח על דרכי עפר אל הכפר היפהפה מארפה (Marpha) - אשר ישמש לנו בית בימים הקרובים. אחה"צ נערוך טיול קצר בסמטאות הכפר ונבקר במנזר הבודהיסטי העתיק. לינה בתנאים פשוטים בבית הארחה בכפר.

ימים 6-7
יומיים של שהות, לימוד, מדיטציה והליכות באזור הכפר. נחווה את החיים ברמה הטיבטית ונתאים את עצמנו לקצב ולסדר היום של הנזירים ואנשי הכפר. לינה בבית הארחה בכפר. 


מוקטינאת
יום 8 -
ממשיכים במסע - ניסע ברכבי שטח אל קאגבני ומשם לשיא הגובה של הטיול - ביקור באתר מוקטינאת - אתר מקודש ומקום עלייה לרגל להינדים ובודהיסטיים מכל רחבי אסיה, הממוקם בגובה 4000 מטר מתחת למעברי ההרים של פסגות האנפורנה.  לינה במלון פשוט בג'ומסום.

יום 9 - 
יום טיסות* חזרה לציוויליזציה: עם בוקר נטוס חזרה מג'ומסום לפוקארה ומשם לקטמנדו - נחזור למלון שלנו בבודהינאת. 

יום 10- 
יום בסביבות עמק קטמנדו  נקדיש את זמננו לתרגול ולימוד נוספים, נבקר בבאקטפור ובסדנאות האמנים המקומיים, ואפילו נקדיש מעט זמן לפעילות שופינג קדושה בשווקי העיר הצבעוניים.. לינה אחרונה בקטמנדו

יום 11- 
בהתאם לשעת הטיסה - חזרה הביתה. 

* הערה חשובה: במהלך הימים בהם נשהה בהימלאיה (ימים 6-11) מסלול הטיול עלול להשתנות בעקבות מזג האוויר ומצב הכבישים, הנהרות והגשרים בשטח. במהלך ימים אלו ניסע ברכבי שטח עם נהגים מקומיים, ונלון בבתי הארחה קטנים לאורך מסלול האנפורנה המפורסם. אנא קחו לתשומת לבכם שזהו חלק מעט "אתגרי" יותר ויש סיכוי שהתכנית תשתנה בשטח (לעתים נדחות טיסות בגלל עננים, גשם סוחף את הכבישים ועוד..)


כיכר "דורבאר" בפאטאן שבעמק קטמנדו


מחיר הטיול-  
16-20 אנשים – 4200$
10-15 אנשים – 4500$

תוספת לינה חדר יחיד – 250$

(אפשרי רק בבתי המלון בקטמנדו ובפוקארה)

המחיר בטיול כולל: 
טיסות בינלאומיות לקטמנדו
טיסות פנימיות לפוקראה וג'ומסום (הלוך חזור)
לינה בבתי מלון ובבתי הארחה כפריים
נסיעות, הקפצות, ג'יפים בהימלאיה
כלכלה מלאה 
כניסות לאתרים בהתאם לתכנית
אישורים מיוחדים לפארק הלאומי "אנאפורנה"
מדריך מקומי מוסמך
2 מדריכים ישראליים: ד"ר נעמה אושרי ומידן וישינסקי


המחיר אינו כולל:
הוצאות אישיות ושתייה בארוחות
ביטוח נסיעות ומטען
טיפים